Slaňovací brzda Petzl RIG, která je považována za jednu z nejlepších slaňovacích brzd. Inovace v roce 2018 přinesly nové funkce systému Auto-Lock.
- Auto-Lock je systém, který automaticky zajistí rukojeť do zajištěného stavu, uživatel tak již nemusí brzdu zajišťovat ručně. - Systém Auto-Lock dovoluje lano dobírat i při zajištěném stavu. Tato funkce je výhodná při výstupu po laně, při práci na šikmých plochách a všude tak, kde má uživatel dobrou oporu v nohách. - Integrovaná destička z nerezové oceli chrání třecí plochu proti prodření a zvyšuje tímto životnost. - Vačku je možné používat pro snadné dobírání lana nebo pro jištění prvolezce při použití horolezeckých technik.
Slaňovací brzda Petzl RIG 2018 si zachovala kvalitní zpracování a kompaktní rozměry. Instalace lana je rychlá a snadná díky drážce a značkám. Ergonomická rukojeť umožňuje uvolnit lano a pohodlně kontrolovat slanění.
Průměr lana
10 - 11,5 mm
Nosnost
150 kg
Hmotnost
400 g
Certifikace
EN 341 class 2A; CE EN 12841 type C; CE EN 15151-1; NFPA