Repelenty Lifesystems

Nevíte jaký si vybrat repelent nebo co znamenají některé zkratky? Zde je pár objasnění, především o produktech z dílny Lifesystems. :-)

Co je to biocid?
Biocid je jakákoli látka, která odpuzuje nebo zabíjí jakýkoli živý organismus.

Co jsou nařízení o biocidních přípravcích?
Nařízení o biocidních přípravcích 528/2012 jsou přísným kodexem, který byl zaveden v celé Evropě s cílem sjednotit postup autorizace biocidů v celé EU. Všichni výrobci tak budou muset dodržovat stejná pravidla a předpisy bez ohledu na to, ze které země jsou.

Co je DEET?
DEET (diethyltoluamid) je dnes považován za nejúčinnější repelent proti komárům. Původně byl vyvinut v USA v roce 1944 pro vojenské účely v džungli během druhé světové války. Do civilního sektoru se DEET dostal až v roce 1957. Používal se také během bojů ve Vietnamu a v jihovýchodní Asii. DEET funguje jako skutečný repelent, tedy že hmyz, nesnáší jeho pach. Byl identifikován specifický typ neuronu čichového receptoru v tykadlových senzilách komárů, který je aktivován DEET, stejně jako dalšími repelenty, například eukalyptolem, linaloolem nebo thujonem.

Splňuje Lifesystems přísná pravidla EU?
Ano, repelenty Lifesystems splňují požadavky právních předpisů.

A co Lifesystems Expedition 100+?
Ano i tento silný repelent splňuje přísná nařízení.

Který repelent, na co použít?
Lifesystems nabízí celou řadu odpuzovačů hmyzu, v podstatě pro každé prostředí. Zde je rychlý přehled.

Pokud budete cestovat po Evropě, kde je malé riziko malárie, pak se nejlépe hodí mírnější repelent, jako je Expedition Natural, Sensitive nebo Tick repelent. Repelenty těchto řad jsou vhodné také pro děti.
Pro rodiny s dětmi, které cestují do zemí s výskytem malárií, se doporučuje jako nejlepší možnost Lifesystems Expedition Sensitive.

Pokud cestujete do Asie, Afriky nebo Jižní Ameriky jsou doporučeny výrobky založené na DEET. Čím vyšší je síla, tím je účinek obecně efektivnější. Expedition 50+ je v těchto situacích vždy dobrým pomocníkem k odpuzení štípavých potvůrek.

Do džungle, oblastí s vysokou teplotou nebo vysokým rizikem malárie se určitě doporučuje Expediton 100+